„Virzieties uz priekšu ticībā,” Baznīcas vadītāji teic jaunajiem pieaugušajiem „Aci pret aci” pasākumā

2019. gada 15. septembrī elders Ulisess Soaress un elders Kregs K. Kristensens piedalījās pasaules mēroga 90 minūšu „Aci pret aci” svētbrīža tiešraidē, uzrunājot Pēdējo Dienu Svēto Jēzus Kristus Baznīcas pieaugušos jauniešus.

„Virzieties uz priekšu ticībā,”  Baznīcas vadītāji teic jaunajiem pieaugušajiem „Aci pret aci” pasākumā

„Mēs ceram, ka šovakar spēsim palīdzēt jums saņemt atbildes uz jūsu jautājumiem no mūsu Debesu Tēva, kurš jūs tik ļoti mīl,” teica elders Soaress. Cerība nozīmē, „apzināties to, ka jūs varat virzīties uz priekšu, lai pārvarētu dzīves grūtības, paļaujoties uz kādu, kurš dos norādījumus un vadīs jūs, palīdzēdams un atbalstīdams.”

 

Elders Soaress no Divpadsmit apustuļu kvoruma un elders Kristensens, kurš kalpo par Jūtas reģiona prezidentu, atbildēja uz jauniešu jautājumiem par vairākām tēmām, ieskaitot arī to, kā izprast evaņģēlija mācības un dzīvot pēc tām, uzdodot jautājumus, saņemot atbildes un rodot veidu, kā justies piederīgiem.

 

Pirms tiešraides jauniešiem no 18 līdz 30 gadu vecumam tika lūgts iesūtīt elderam Soaresam un elderam Kristensenam savus jautājumus caur vietni ChurchofJesusChrist.org vai citiem sociālo mediju kanāliem. „Man šķiet, ka mums tā ir brīnišķīga iespēja, jo tādējādi mēs tik tiešām varam uzzināt, kas notiek viņu sirdīs un prātos, un mēs varam viņus uzrunāt, balstoties uz evaņģēlija principiem,” teic elders Soaress. „Dažkārt mēs uzstājamies ar skaistu uzrunu un ceram, ka cilvēki uztvers mūsu teikto, taču ir labāk, ja mēs pievēršamies viņu personīgajām vajadzībām.”

 

Elders Soaress un elders Kristensens atbildēja arī uz visdažādākajiem, jauniešu iesūtītajiem jautājumiem par citām tēmām, piemēram, laulībām, pirmslaicīgu atgriešanos no Baznīcas misijas un dzīves grūtību pārvarēšanu. „Man šķiet, ka mums būtu jāatceras, ka mēs esam šajā pasaulē, lai mācītos un augtu,” teica elders Kristensens, atbildot kādai jaunajai sievietei no Arizonas, kuras jautājums attiecās uz to, kā izdarīt labāko izvēli, pieņemot savā dzīvē būtiskus lēmumus. „Daļa no tā ir lūdzot apdomāt to, ko [jums] vajadzētu darīt, un virzīties uz priekšu ticībā.”

 

Baznīcas vadītāji ne vien saņēma tiešsaistē iesūtītos jautājumus no visas pasaules, bet tiešraides laikā arī sarunājās ar pēdējo dienu svēto pieaugušajiem jauniešiem no vairāk nekā 20 valstīm, kuri pārstāvēja pasaules mēroga Baznīcas jauniešus.

 

„Man šķiet, ka šī iespēja – iesūtīt savus jautājumus, lai dalītos tajos un saņemtu atbildes, – palīdz mums apzināties, ka mēs neesam vieni … mēs visi varam rast mieru, un cerība ir ikvienam,” teica 21 gadu vecā Lilianna Tapija, jaunpievērsta pēdējo dienu svētā no Mičoakanas Meksikā. Lilianna palīdzēja organizēt šo pasākumu, kas tika translēts no Brigama Janga universitātes pārraižu centra Provo, Jūtas štatā.

 

Šī ir pirmā pasaules mēroga pārraide, kurā elders Soaress ir runājis ar jaunajiem pieaugušajiem, kopš 2018. gada martā tika aicināts kalpot Divpadsmit apustuļu kvorumā. „Tas bija burvīgi un brīnišķīgi,” teica elders Soaress, „Domājot par savu pasaules mēroga auditoriju, mēs sajutām tīkamu garu.”

 

Elders Kristensens apliecināja savu mīlestību un pateicās par iespēju uzrunāt tieši šī gada gājuma jauniešus. „Mēs neapšaubāmi vēlamies, lai viņi zinātu, ka Dievs viņus mīl un ka viņi var turpināt censties,” teica elders Kristensens, „viņiem nav jābūt nevainojamiem, taču viņiem ir jāturpina censties un pievērsties tam, kam ir būtiska nozīme.”

 

Jāpiemin, ka Baznīcas vadītāji pirmo reizi šāda pasaules mēroga „Aci pret aci” pasākuma laikā uzklausīja portugāļu un spāņu valodā runājošo jauniešu jautājumus bez tulkotāju atbalsta. „Dažkārt uz lūgšanām nevar saņemt atbildi, taču es ticu, ka elders Soaress un elders Kristensens ar savu liecību un pieredzi var palīdzēt pieaugušajiem jauniešiem,” teica 22 gadus vecais Čuns Šens Hangs, kurš nesen no Taivānas pārcēlās uz Jūtu, lai apmeklētu koledžu.

 

Prisilla Da Silva no Portualegri Brazīlijā, kura piedalījās šajā pasākumā klātienē, atklāja, ka novērtē Baznīcas vadītāju atziņas un ar nepacietību gaida iespēju rast veidu, kā piemērot tās savā dzīvē. „Es gribu doties mājās, lai padomātu par to, ko šodien dzirdēju, un noskaidrotu, ko Tas Kungs vēlas, lai es [darītu],” teica Da Silva.

 

Iepriekšējos „Aci pret aci” pasākumos un pasaules mēroga pieaugušajiem jauniešiem paredzētajos svētbrīžos ir uzstājušies tādi Baznīcas vadītāji kā elders Kventins L. Kuks no Divpadsmit apustuļu kvoruma, elders Deils G. Renlands no Divpadsmit apustuļu kvoruma ar savu sievu Rutu un vēl citi Baznīcas vadītāji.