Baznīca paziņo par BYU–Pathway mācību programmas ieviešanu daudzviet pasaulē

Baznīca paziņo par BYU–Pathway mācību programmas ieviešanu daudzviet pasaulē

Pathway mācību programma šobrīd ir pieejama 35 Eiropas valstīs

Pēdējo Dienu Svēto Jēzus Kristus Baznīcas Augstākais prezidijs ir paziņojis par mērķi organizēt globālu augstākās izglītības ieguves institūciju: BYU–Pathway Worldwide (BYU–PW). Šīs institūcijas pienākumos ietilps atbildība par visu tiešsaistes sertifikātu un grādu piešķiršanu tiem, kuri pabeiguši mācības Baznīcas Izglītības sistēmas (BIS) piedāvātajās mācību programmās.

Prezidents Dīters F. Uhtdorfs, otrais padomnieks Augstākajā prezidijā, paziņoja par šiem jaunumiem pagājušajā nedēļā, uzstājoties preses konferencē, kas notika Tempļa skvērā. Viņš arī paziņoja, ka jaunās institūcijas darbību pārraudzīs Klarks G. Gilberts, pašreizējais BYU–Aidaho prezidents. BYU–Pathway Worldwide uzsāks savu darbību 2017. gada 1. maijā, un tās centrālā mītne būs Soltleiksitijā, Jūtas štatā.

BYU–Pathway Worldwide ir cēlusies no BYU–Aidaho Pathway programmas, kura tika ieviesta 2009. gadā, uzņemot 50 studentus trīs štatos: Aidaho, Arizonā un Ņujorkā. Kopš tā laika šī programma ir paplašinājusies, iekļaujot 500 atrašanās vietas teju 50 valstīs un sniedzot izglītību kopumā 57 000 studentu.

Kas ir BYU-Pathway?

Pathway ir viengadīga Baznīcas izglītības programma, kas pieejama tiešsaistē no BYU-Aidaho visiem pieaugušiem Baznīcas locekļiem 35 Eiropas valstīs. Pathway mērķis ir sniegt Baznīcas locekļiem iespēju iegūt izglītību un veicināt profesionālo izaugsmi, bet programmas panākumi tiek noteikti, izvērtējot trīs garīgu mērķu sasniegšanu:

  1. Palīdzēt studentiem no visas sirds pieņemt evaņģēliju;
  2. Palīdzēt studentiem kļūt par spējīgiem audzēkņiem;
  3. Sagatavot studentus ģimenes vadīšanai un apgādāšanai.

Mācīšanās tiešsaistē tiek papildināta ar iknedēļas klātienes nodarbībām vai video konferencēm, kuru laikā vietējie studenti tiekas ar Pathway misionāriem, lai kopīgi apspriestu sava mācību kursa vielu. Video konferences formāts ir paredzēts tiem, kuri dzīvo pārāk tālu no noteiktās pulcēšanās vietas un tādēļ nevar piedalīties klātienes nodarbībās.

Pathway izglītības programma ir pieejama šādās Eiropas valstīs: Albānijā, Apvienotajā karalistē, Austrijā, Beļģijā, Bulgārijā, Čehijā, Dānijā, Francijā, Grieķijā, Horvātijā, Igaunijā, Itālijā, Īrijā, Īslandē, Kiprā, Kosovā, Krievijā, Latvijā, Lietuvā, Moldovā, Nīderlandē, Norvēģijā, Polijā, Portugālē, Rumānijā, Slovēnijā, Somijā, Spānijā, Turcijā, Ukrainā, Ungārijā, Zviedrijā.

Programmas ietvaros studenti apgūst ikdienas dzīvei nepieciešamās praktiskās iemaņas, būtiskas vadības prasmes, kā arī studē matemātiku un ekonomiku un apgūst profesionālas komunikācijas prasmes angļu valodā.  Pathway programma ir akreditēta ASV un tiek īstenota caur BYU-Aidaho. Lai iegūtu vairāk informācijas, apmeklējiet vietni pathway.lds.org.