Baznīca uzņem viesus, kuri apmeklē Apvienoto Nāciju Organizācijas konferences pasākumus Soltleiksitijā

Pēdējo Dienu Svēto Jēzus Kristus Baznīcas vadītāji šonedēļ uzņem viesus, kuri apmeklē 68.-tās Apvienoto Nāciju Organizācijas Pilsoniskās sabiedrības konferences pasākumus Soltleiksitijā.

Pēdējo Dienu Svēto Jēzus Kristus Baznīcas vadītāji šonedēļ uzņem viesus, kuri apmeklē 68.-tās Apvienoto Nāciju Organizācijas Pilsoniskās sabiedrības konferences pasākumus Soltleiksitijā. Vairāku turpmāko dienu garumā Jūtas štata galvaspilsētā uzturēsies vairāki tūkstoši konferences pasākumu apmeklētāju, un šī ir pirmā Amerikas Savienoto Valstu pilsēta ārpus Apvienoto Nāciju galvenās mītnes Ņujorkā, kur tiek uzņemti šī gadskārtējā pasākuma apmeklētāji.

 

Piedaloties konferencē, kas tika noturēta Salt Palace konferenču centrā, Baznīcas humānā darba organizācija Latter-day Saint Charities partnerībā ar Feeding Children Everywhere, American Airlines un JustServe gatavoja maltīšu komplektus trūkumā nonākušiem bērniem.

 

„Es jūtos vienkārši šokēta par to, cik daudz cilvēku ir te ieradušies,” teica organizācijas Latter-day Saint Charities prezidente un pirmā padomniece Palīdzības biedrības vispārējā prezidijā — māsa Šārona Jūbenka. „Cilvēki, kuriem trūkst pārtikas, — tas ir vienkāršs uzdevums, kura paveikšanai mēs visi varam sapulcēties, lai kaut ko darītu lietas labā. … Tas, ka mēs spējam sapulcināt cilvēkus, ir svarīgi. … Tieši tā mēs varam parādīt, ka mēs mīlam Dievu un savus tuvākos,” viņa piebilda.

 

„Mēs nespētu paveikt to visu bez brīvprātīgo palīdzības, kuri kalpo mūsu uzdevumā,” teica organizācijas Feeding Children Everywhere izpilddirektors Deivs Grīns. „Mēs esam atskārtuši, ka ir ļoti daudz amerikāņu ģimeņu, kurām ir grūti nodrošināt ēdienu uz sava galda, jo tās nevar to atļauties.”

 

„Es esmu sajūsmā par to, ka mums ir tikusi dota šāda iespēja un ka mēs varam ierasties un paveikt kaut ko tiešām nozīmīgu,” skaidroja organizācijas Lifting Hands International brīvprātīgā darbiniece Sāra Pārsone.

 

„Šodien es esmu ticies ar cilvēkiem no visas pasaules,” teica Marks Maksfīlds no Soltleiksitijas Rotari kluba. „Man šķiet, ka šī konference nav tik daudz par to, kā iedot kādam zivi vienai dienai, bet gan par to, kā iemācīt cilvēkam zvejot uz visu mūžu.”

 

„Šī iniciatīva ir ļoti labi organizēta, un vietējā sabiedrībā tas jau ir iegājies,” teica Alisona Smeila, ANO ģenerālsekretāra vietniece globālās komunikācijas jomā, kura otrdien palīdzēja sagatavot minēto maltīšu komplektus. „Es domāju, ka palīdzēšana līdzcilvēkiem ir cilvēka pamatinstinkts. … Šis ir viens no veidiem, kā organizēt tā īstenošanu.”

 

„Tas ir tiešām brīnišķīgi, ka viņa nolēma ierasties šeit un paskatīties, kā norit šis kalpošanas projekts,” teica elders Alens D. Hainijs no Septiņdesmitajiem. „Man šķiet, tas visiem ļauj ieraudzīt to, ko cilvēki var paveikt, kad viņi apvienojas, kad viņi rūpējas par kaut ko tādu, kas tik tiešām ir svarīgi, piemēram, bērnu paēdināšanu.” Arī viņš izteica atzinību visiem brīvprātīgajiem.

 

ANO ir piešķīrusi organizācijai Latter-day Saint Charities ECOSOC (Ekonomikas un sociālo lietu padomes) statusu. Iniciatīva JustServe tiek izmantota kā palīglīdzeklis, lai sapulcinātu vietējos brīvprātīgos kalpošanas projektu īstenošanai.

 

Šī gada konferences tēma ir ilgtspējīgu un iekļaujošu pilsētu un kopienu veidošana. „Tā vietā, lai vienkārši darītu kaut ko gluži spontāni, ja jūs darbosieties no visas sirds …, rezultāts būs ilgtspējīgs,” teica Sabita Gīra – ANO NVO pārstāve no indusu garīgās kustības Brahma Kumaris.

 

Otrdienas vakarā konferences apmeklētājiem Konferenču centrā tika pasniegts privāts koncerts, kur uzstājās Tempļa skvēra Tabernakla koris. Tās pašas dienas rītā māsa Jūbenka piedalījās tematiskajā sesijā par pilsonisko sabiedrību, kur runāja par vietējās sabiedrības gatavību dabas katastrofām. „Mana 21 gadu ilgā pieredze liecina, ka ikviens var kaut ko darīt, darbojoties nelielā mērogā. Dažviet tie var būt moderni izdzīvošanas komplekti 72 stundām, ko mēs kaut kur glabājam. Citviet tas var nozīmēt to, ka jūs paņemat šķiedrvielām bagātus rīsus, piepildāt ar tiem plastmasas pudeli un noglabājat to zem gultas ik reiz, kad jūs gatavojat ēdienu, lai jums būtu neliels pārtikas krājumiņš tiem periodiem, kad jums, iespējams trūks pārtikas un ūdens.”

 

„Mēs jūtamies saviļņoti, redzot šo plašo nāciju un organizāciju loku, kas apvienojas, lai padarītu šo pasauli par labāku dzīvesvietu visai cilvēcei,” teica bīskaps Džeralds Kosē no prezidējošās bīskapības, kurš trešdienas pēcpusdienā uzstājās konferences noslēdzošajā plenārsesijā. „Mūsu planētas sargāšana prasa cienīgu un personīgu ziedošanos, un tāpat mēs varam arī ziedoties tam, lai atbalstītu un iekļautu apkārtējos — lai kas viņi būtu.”

 

„Vēršoties pie jaunajiem ļaudīm, kuri šodien ir šeit, — mani spēcina tas, cik dedzīgi jūs cenšaties uzlabot citu cilvēku dzīvi,” viņš piebilda, „rādiet mums ceļu; nesiet lāpu; uzturiet liesmu; ievirziet savu entuziasmu; atrodiet veidu, kā kalpot savā apkaimē, vietējā sabiedrībā, savās pilsētās, valstīs un draudzēs. Kalpojiet savās mājās un ārvalstīs. Tādējādi tiks svētīti ne vien tie, kam jūs pasniegsiet roku, bet arī jūs paši.”

 

Bīskaps Kosē paziņoja, ka konferences laikā, pateicoties vairāk nekā 4000 brīvprātīgo pūliņiem, ir sagatavoti 501 000 maltīšu komplekti, par 126 000 komplektiem pārsniedzot šī kalpošanas projekta mērķi.

 

Konferences laikā apmeklētājiem bija iespēja iziet ekskursijā pa Baznīcas Labklājības centru un apskatīt Konferenču centra izstādi Connect Belong (Pievienoties un būt piederīgiem), kas vēsta par Latter-day Saint Charities, JustServe un FamilySearch.

bilde