Dzimtas koka veidošana  

Nodarbību cikls

raduraksti

Šajā jaunajā situācijā parādās jaunas formas, kā palīdzēt ar ģimenes vēstures darbu. Sakarā ar to, ka ir paplašinājušās iespējas, kā var turpināt savas dzimtas koka pētījumus, tiks piedāvāti ZOOM semināri par dažādām tēmām, kas vērstas uz sava dzimtas koka veidošanu, ja senči dzīvojuši un jāmeklē Latvijā. ZOOM var piedalīties dalībnieki no citām pilsētām un citām valstīm. Datumi un semināru kārtība vēl tiks precizēti, atkarībā no dalībnieku pieteikumiem un skaita.  Iespējams, tie būs otrdienas vakari 18.00, bet ir iespēja vienoties par citām dienām saskaņojot ar dalībniekiem. Lūdzu dalībniekus pieteikties un pieteikt velga.senkane@gmail.com, Tel. 29456486. Nodarbības latviešu valodā. Ja ir vajadzība, pēc pieprasījuma -  var organizēt kādu nodarbību – krievu valodā.

Par Krieviju un Baltkrieviju Antoņina Lazarenko WhatsApp telefons +7 922 472-48-79

 

Iespējamās tēmas:

  1. Kā iesākt ģimenes vēstures darbu
  2. Kā pareizi ievadīt datus un lietot FamilySearch un sagatavot templim
  3. Kā turpināt datu precizēšanu, izmantojot dzimtsarakstu nodaļu izziņas?
  4. Kā atrast un izmantot ciltskoki.lv Fondu sarakstus senču meklēšanā (piemēram 1941.gada Tautas skaitīšana) un kā indeksēt šos sarakstus? Kā piesaistīt šos resursus FamilySearch kokam?
  5. Kā izmantot BillionGraves savu senču kapakmeņu fotografēšanai, indeksēt un pievienot šos datus savam FamilySearch kokam?
  6. Kā pievienoties FamilySearch partnersaitēm MyHeritage un Ancestry un izmantot šos resursus.
  7. Kā uzturēt ģimenes/dzimtas tradīcijas, rīkot dzimtu saietus, kāpēc tas ir svarīgi; iespējams idejas par dzimtu saieta rīkošanu attālināti (online, Zoom)

1. Kā iesākt ģimenes vēstures darbu

Kam domāta šī nodarbība?

Šī nodarbība domāta tiem, kas nav iesākuši ģimenes vēstures darbu, un nezina, kas būtu pirmie soļi, ko darīt, lai to iesāktu. Vai ir sava dzimtas koka sākumā, un nekad nav bijuši uz individuālu konsultāciju ar ģimenes vēstures konsultantu. Gatavojot šo nodarbību, atklāju arī priekš sevis jaunas lietas, tā ka nebūs vīlušies arī pieredzējuši dzimtas sakņu meklētāji. Aicinu arī tos, kas būtu tik dāsni, lai padalītos savā pieredzē dzimtas sakņu meklēšanā ar citiem brāļiem un māsām. Šī nodarbība būs noderīga ģimenes vēstures un tempļa darba konsultantiem, un arī tiem brīvprātīgajiem brāļiem un māsām, kas vēlas palīdzēt citiem cilvēkiem uzsākt dzimtas pētniecību.  

Priekšzināšanas: Nav nepieciešamas. Vēlams pieteikties iepriekš, tiks nosūtīti izdales materiāli.

Ko mācīs šajā nodarbībā?

Varēs uzzināt kā iesākt dzimtas vēsturi ar savas dzīves aprakstu, kādas ziņas ir svarīgi jautāt, uzzinot par saviem radiniekiem; ko darīt, ja neatceras precīzus datumus un vietas. Tāpat iepazīstināšu, kā iegūt fotogrāfijas un svarīgu dokumentu fotokopijas, kur glabāt un kā izmantot. Kā izmantot intervijas, un kur tās glabāt. Kādus jautājumus uzdot, intervējot savus radiniekus.

Nodarbības ilgums. 1.5 stunda. 

2. Kā pareizi ievadīt datus un lietot FamilySearch un sagatavot templim

Kam domāta šī nodarbība?

Nodarbība domāta tiem, kas nav uzsākuši veidot koku FamilySearch, vai vēlētos uzzināt, kas nepieciešams, lai darītu to pareizi, izmantojot visas šīs mājas lapas iespējas. Tiem, kas vēlas uzzināt, kā pievienot fotogrāfijas, stāstus, dokumentus, kā pievienot saites uz resursiem, un pievienot audio informāciju, kā arī sagatavot informāciju, iesniegšanai templī.  Šī nodarbība būs noderīga ģimenes vēstures un tempļa darba konsultantiem, un arī tiem brīvprātīgajiem brāļiem un māsām, kas vēlas palīdzēt citiem cilvēkiem.

Priekšzināšanas: Nav nepieciešamas. Vēlams zināt vismaz vecāku un vecvecāku datus. Ja nav izveidots FamilySearch konts, būtu labi zināt baznīcas locekļa reģistrācijas numuru.

Ko mācīs šajā nodarbībā?

Nodarbībā parādīšu, kā izveidot FamilySearch kontu, kā pareizi pierakstīt vārdus, kā pareizi pievienot datumus un ģeogrāfiskas vietas, lai tās būtu savienotas par karti, kā atpazīt un pievienot informāciju no tādiem resursiem kā BillionGraves (kapu pieminekļu bildes)  un citiem indeksētiem dokumentiem; kā pievienot foto, audio un citus dokumentus. Tāpat arī – kā lietot šo aplikāciju viedtālrunī. Atbildēs uz jautājumiem.

Nodarbības ilgums. 1,5 stunda. 

3. Kā turpināt datu precizēšanu, izmantojot dzimtsarakstu nodaļu izziņas?

Kam domāta šī nodarbība?

Šī nodarbība būs domāta tiem, kuri ir ievākuši sākotnējo informāciju par saviem radiniekiem, uzzinājuši miršanas datus, vietas, vārdus un visu iespējamo informāciju, un labākais resurss ir precizēt to ar iztrūkstošo dokumentu palīdzību. Šī nodarbība būs noderīga ģimenes vēstures un tempļa darba konsultantiem, un arī tiem brīvprātīgajiem brāļiem un māsām, kas vēlas palīdzēt citiem cilvēkiem.

Priekšzināšanas: Ir veikts pirmais solis – uzzināta visa iespējamā informācija no dzīvajiem radiniekiem. Vēlams pieteikties iepriekš, tiks nosūtīti izdales materiāli.

Ko mācīs šajā nodarbībā?

Nodarbībā mācīs izvērtēt, kāda veida informāciju var iegūt dzimtsarakstu nodaļās, kur to meklēt, kurā gadījumā, kuros arhīvos vērsties? Kā pasūtīt izziņas klātienē, vai caur mājas lapu www.latvija.lv, un cik tas maksā. Uzzināsiet, kā aizpildīt datus izziņā, un daži nepieciešami knifiņi, lai saņemtā informācija būtu pilnīga.

Nodarbības ilgums. 1,5 stunda. 

4. Kā lietot www.ciltskoki.lv  Fondu sarakstus tālākā dzimtas koka izpētē? 

Kam domāta šī nodarbība?

Nodarbība domāti tiem, kuri ir veikuši pirmos 3 soļus vismaz attiecībā uz to dzimtas koka līniju, kuru vēlas izpētīt, un cilvēks zina, kurā apdzīvotā vietā dzīvojusi viņa senču ģimene 1941.gadā. Iepazīšanās ar www.ciltskoki.lv  būs labs resurss turpināt izpēti. Tāpat šī nodarbība domāta tiem, kas vēlētos veikt kalpošanu, indeksējot šos dzimtu sarakstus, tādējādi palīdzot sev un citiem cilvēkiem atvieglot turpmākos meklējumus. Šī nodarbība būs noderīga ģimenes vēstures un tempļa darba konsultantiem, un arī tiem brīvprātīgajiem brāļiem un māsām, kas vēlas palīdzēt citiem cilvēkiem. Laipni aicināti tie, kas var padalīties ar savu pieredzi un liecību.

Priekšzināšanas: Ir zināšanas, kur dzīvoja tiešās līnijas dzimtas locekļi 1941.gadā, un/vai ir vēlme kalpot. Vēlams iepriekš piereģistrēties mājaslapā www.ciltskoki.lv  Vēlams pieteikties iepriekš, tiks nosūtīti izdales materiāli. Vēlams atrasties pie datora.

Ko mācīs šajā nodarbībā?

Parādīsim, kā piereģistrēties un orientēties www.ciltskoki.lv Fondu sarakstos. Uzzināsiet, kādu informāciju tur var iegūt, lai papildinātu savu dzimtas koku, kā to lietot.  Nedaudz iepazīstināsim ar citiem resursiem. Parādīšu, kā uzsākt indeksēšanu. Iepazīstināšu ar indeksēto datubāzi, kāda atrodas Ģimenes vēstures centra īpašumā, ko indeksējuši citi brāļi un māsas. Vēl – svarīga lieta, kā šīs fotokopijas var pievienot savam kokam FamilySearch kā oficiālu resursu. Atbildēs uz jautājumiem, dalīsies ar pieredzi un liecību.

Nodarbības ilgums. 1,5 – 2 stundas. 

5. Kā izmantot BillionGraves savu senču kapakmeņu fotografēšanai un  pievienošanai savam dzimtas kokam?

Kam domāta šī nodarbība?

Nodarbība domāti tiem, kas pēta savu dzimtu, un apmeklēs savus dzimtas kapus vasaras laikā. BillionGraves ir aplikācija un interneta vietne, kurā brīvprātīgie ievieto kapakmeņu kopiņu fotogrāfijas, kas nofotografētas caur šo aplikāciju, un ir piefiksētas ģeogrāfiskās vietas koordinātes. Iegūtās fotogrāfijas atnākot mājās, noindeksē, un tad šo resursu var pievienot savam FamilySearch kokam. Šo aplikāciju var izmantot, lai safotografētu savus dzimtas kapus, kā arī kalpošanai citiem cilvēkiem, safotografējot citus kapu pieminekļus. Šī nodarbība būs noderīga ģimenes vēstures un tempļa darba konsultantiem, un arī tiem brīvprātīgajiem brāļiem un māsām, kas vēlas palīdzēt citiem cilvēkiem dzimtas izpētē.

Priekšzināšanas: Vajadzīgs viedtālrunis, kurš fotografē, un kuram ir pieslēgts internets. Vēlams izveidots koks FamilySearch, lai varētu pievienot resursu.  

Ko mācīs šajā nodarbībā?

Parādīsim, kā piereģistrēties BillionGraves vietnē, un lejuplādēt aplikāciju, kā veikt indeksēšanu un pievienot šos datus FamilySearch

Nodarbības ilgums: ap 40 minūtes.

6. Kā pievienoties FamilySearch partnersaitēm MyHeritage un Ancestry un izmantot šos resursus. 

Kam domāta šī nodarbība?

Nodarbība domāti pieredzējušiem dzimtas pētniekiem, kam ir izveidots dzimtas koks FamilySearch 4-5 paaudzes, kā arī būs noderīga tiem, kam radinieki ir izceļojuši uz ārvalstīm (it īpaši uz Ameriku).

Ko mācīs šajā nodarbībā?

Parādīsim, kā no FamilySearch konta var par brīvu pievienoties interneta vietnei MyHeritage un Ancestry,  un izmantot to privilēģijas. MyHeritage ir populāra ģimenes koku vietne, ko izmanto daudz cilvēku Latvijā. Šī ir laba iespēja atrast kopīgus radiniekus un papildināt savus dzimtas kokus šādā veidā. Ancestry būt noderīga vietne atrast un pievienot daudz dokumentu avotu, ja jums ir izceļojuši radinieki uz ārzemēm, it īpaši uz Ameriku.

Priekšzināšanas: FamilySearch izveidots dzimtas koks ar 4-5 paaudzēm un/vai izceļojuši radinieki uz Ameriku un citām Rietumu valstīm.

Ko mācīs šajā nodarbībā?

Parādīsim, kā piereģistrēties par brīvu šajās mājas lapās MyHeritage un Ancestry, un kā meklēt resursus. Tiks nosūtīti papildus video materiāli. Iepazīstināsim ar šo mājaslapu iespējām, un citu brāļu un māsu pieredzēm.

Nodarbības ilgums: 1,5 stunda.