Fiziskā un emocionālā veselība - 14. decembris

Fiziskā un emocionālā veselība - 14. decembris

Temats: Fiziskā un emocionālā veselība

Garīgā dziesma: «Mans ķermenis ir templis».

Aktivitāte:

Parādiet tempļa attēlu. Pārrunājiet, ko apustulis Pāvils bija domājis, kad mācīja, ka mūsu ķermenis ir „Svētā Gara mājoklis” (1. korintiešiem 6:19).

Kā šīs zināšanas palīdz mums rūpēties par savu ķermeni un prātu?

Parunājiet par veselīgām fiziskām aktivitātēm, kuras esat iepriekš kopā veikuši kā ģimene. Kā jūs jutāties tajā laikā? Uzskaitiet un pierakstiet tās fiziskās aktivitātes, kuras jūs varat veikt kopā kā ģimene, un iekļaujiet tās savas ģimenes dzīvē.

Pajautājiet: „Kā fiziskās aktivitātes palīdz mums tikt galā ar dusmām un skumjām? Kad mēs nodarbojamies ar fiziskām aktivitātēm, kādas ir mūsu sajūtas un ko mēs izjūtam pret citiem?”

Izejiet laukā pastaigāties, ieslēdziet mūziku un dejojiet vai aiciniet kā citādi fiziski kustēties.

Našķis: Žāvētu aprikožu un Indijas riekstu četrstūrīši

Sastāvdaļas:

  • 140 g Indijas riekstu

  • 120 g mandeles

  • 280 g žāvētu aprikožu

  • 1 paciņa vaniļas

  • 1 litrs ūdens nesaldinātas kokosriekstu skaidiņas (pēc izvēles)

Pagatavošana:

Iemērcē žāvētas aprikozes karstā ūdeni un patur dažas stundas. Uzsilda krāsni līdz 165°C. Sīki samaļ Indijas riekstus un mandeles virtuves kombainā. Nosusina aprikozes un pievieno klāt riekstiem virtuves kombainā, pieliek vaniļu.

Maļ, ik pa brīdim pārtraucot, lai notīrītu malas. Ja masa ir pārāk bieza, maļot pievieno 1-2 ēdamk. ūdens. Augļu un riekstu masu uzliek uz cepamā papīra. Ja izmanto kokosriekstu skaidiņas, no sākuma pārklāj ar tām cepamo papīru. Izveido no maisījuma bumbu. Ja izmanto kokosriekstu skaidiņas, tajās apviļā bumbu. Uzliek otru cepamā papīra kārtu uz bumbas un izrullē 1–1,5 cm biezu mīklu. Pievieno vēl kokosriekstu skaidiņas (ja vēlas). Mīklu, ietītu cepamā papīrā, novieto uz cepamās paplātes un cep 25 minūtes. Atdzesē un sagriež gabaliņos.