Strādāšana sniedz prieku - 15. jūnijs

Strādāšana sniedz prieku - 15. jūnijs

Temats: Strādāšana sniedz prieku

Garīgā dziesma: «Vai gan tuvākam šodien es kalpoju?».

Aktivitāte:

1. Pavaicājiet: „Kāda būtu mūsu dzīve, ja neviens nestrādātu?”

2. Palūdziet, lai ģimenes locekļi pastāsta, kādi darbiņi viņiem visvairāk patīk. Kādi darbi viņiem visvairāk nepatīk? Kādēļ?

3. Pavaicājiet: „Vai nav tā, ka vislabāk mums patīk darīt tos darbus, kurus vislabāk protam?” Kāpēc?”

4. Veltiet laiku pārrunām par visiem darbiņiem, kas jāpaveic jūsu mājās. Pēc tam iedaliet šos darbus pēc tā, cik bieži tie jāveic: katru dienu, reizi nedēļā, reizi mēnesī vai reizi gadā.

5. Pēc tam kopīgi izspriediet, kurš no jums varētu veikt katru no šiem pienākumiem un kuram tas varētu patikt. Pieraksti ģimenes locekļu vārdus pretī attiecīgajiem pienākumiem.

6. Uzrakstiet neviena negribētos darbiņus uz atsevišķām papīra lapiņām. Salokiet tās un ielieciet groziņā. Katram ģimenes loceklim jāizvelk viena lapiņa, lai redzētu, kurš no darbiņiem viņam būs jādara. Izrunājiet, cik ilgi katram būs jādara savi darbiņi un kad notiks rotācija. Uztaisiet tabulu, lai visi varētu atcerēties, kas viņiem šoreiz jādara. Jūs varat nākt klajā ar kādu balvu, kas visiem tiks, kad būsiet mēnesi darījuši savus darbiņus. Tas varētu būt, piemēram, kopīgs spēļu vakars vai mielošanās ar saldējumu.

7. Paskaidrojiet, ka dažkārt vienlaikus var paveikt divas lietas. Prezidents Brigams Jangs ir teicis: „Ja cilvēks ir strādīgs un taisnīgs, viņš ir laimīgs.” (Teachings of Presidents of the Church: Brigham Young [1997. g.], 184. lpp.)

8. Pateicieties visiem ģimenes locekļiem par darbu, ko viņi dara, un izsakiet atzinību par viņu vēlmi palīdzēt ar darbiem mājās. Paskaidrojiet, ka šie paradumi palīdzēs sagatavoties pastāvīgai, pieauguša cilvēka dzīvei.

Našķis: Banāns ar saldējumu


Uz katru personu ņemiet vienu banānu un pārgrieziet to gareniski uz pusēm. Ielieciet banānu bļodiņā un uzlieciet virsū saldējumu. Pa virsu var uzliet šokolādes, karameļu vai svaigu zemeņu mērci, uzlikt putukrējumu un uzbērt sasmalcinātus riekstus.