Berlīne, Vācija

Jēzus Kristus Baznīca 2023. gada Speciālajās olimpiskajās spēlēs nodrošina lielāko brīvprātīgo grupu

Vairāk kā 700 jauno pieaugušo caur sponsorētu kalpošanas konferenci kalpo kā brīvprātīgie Speciālajās olimpiskajās spēlēs Berlīnē

Pagājušajā nedēļā vairāk kā 700 Pēdējo Dienu Svēto Jēzus Kristus Baznīcas locekļu un draugu pulcējās Eiropas mēroga kalpošanas konferencē, kura koncentrējās uz brīvprātīgo darbu 2023. gada Speciālajās olimpiskajās spēlēs. Kā brīvprātīgie viņi tika arī uzaicināti pievienoties lielajā atklāšanas ceremonijā Berlīnes olimpiskajā stadionā, kur bija sapulcējušies ap 50 000 skatītāju.

Kalpošanas konference sākās piektdien, 2023. gada 16. jūnijā un noslēdzās svētdien, 25. jūnijā. Konferences dalībnieki bija no visas pasaules, vairākums no tiem no Eiropas, pārstāvot 48 valsis.

Divi jaunie pieaugušie — Dens Vinklers no Vācijas un Tabita Aversa no Brazīlijas bija no Baznīcas konferences organizatoru komandas. „Visi šīs konferences elementi bija vērsti uz palīdzēšanu citiem,” saka Tabita. „Mūsu galvenais plāns bija palīdzēt Speciālajās olimpiskajās spēlēs visas dienas garumā, un naktī norisinājās dažas papildu aktivitātes, ko bijām saplānojuši,” viņa turpina. „Es ceru, ka ikviens izjuta mīlestību, kāda Dievam ir pret visiem Saviem bērniem. Šī mīlestība mani motivēja palīdzēt šajā konferencē, un es ceru, ka visi jutās tāpat, kopā pavadot laiku un darot ko labu citiem” Tabita secina.

„Šī konference nedaudz atšķīrās no tā, ko mēs parasti darām, jo tā bija ne tikai par prieku mums pašiem, iesaistoties vai augot garīgi, bet tā mums deva arī iespēju ziedot mūsu laiku, spēku un talantus, lai kalpotu citiem” saka Dens. „Runājot par Speciālajām olimpiskajām spēlēm — tā ir kalpošana tiem mūsu sabiedrības locekļiem, kuriem ir īpašas vajadzības un nepieciešams papildu atbalsts. Viņiem ir trūkumi noteiktās jomās, kas prasa lielāku apņemšanos, kādu mēs parasti ieguldītu šādā konvencijā,” viņš turpina. „Es ceru, ka visi dalībnieki sajuta šo īpašo kalpošanas garu un dalīsies tajā ar citiem pasaulē. Tad tas var kļūt par kaut ko daudz lielāku par labu atmiņu par konferenci, varbūt pat par kustību, kas mūs vieno pāri visām robežām ar visiem, kas mums ir apkārt,” Dens secina.

Baznīca Eiropā nodrošināja izmitināšanu, ēdināšanu un sabiedriskās aktivitātes visiem konferences dalībniekiem, tostarp Baznīcas locekļiem un draugiem vecumā no 18 līdz 35 gadiem. Speciālo olimpisko spēļu organizācija nodrošināja sabiedrisko transportu, transporta pakalpojumus, brīvprātīgo aprīkojumu, apmācību un pienākumus vairāk kā 21 brīvprātīgo lomām. Brīvprātīgie varēja piedalīties piecas dienas vai visu laiku.

„Sadarbība ar lielām grupām, tādām kā Jēzus Kristus Baznīcas grupu, ir jauka pieredze gan grupām, gan mums,” saka Olivers Būtels, Speciālo olimpisko spēļu brīvprātīgo vadītājs. „Grupas vienmēr turas kopā un ir izpalīdzīgas, jo ir uzticamas. Tām ir liela nozīme brīvprātīgo darba pieredzē,”, turpina Būtels. „Mēs ceram, ka ar Baznīcas palīdzību pieaugs izpratne par iekļaušanu sabiedrībā ne tikai pašas tēmas nozīmīguma dēļ, bet arī tādēļ, ka ir nepieciešams šāda mēroga daudzu sporta veidu pasākums.”

Lai pieteiktos Baznīcas kalpošanas konferencei, visiem dalībniekiem vispirms bija jāreģistrējas kā brīvprātīgajiem Speciālajā olimpiādē. Brīvprātīgo maiņas notika visas dienas garumā astoņās oficiālajās olimpiskajās vietās visā Berlīnē. Vakaros Baznīca organizēja saviesīgus pasākumus, tostarp dejas, pludmales ballīti, brīvdabas kino, karaoke, darbnīcas, kā arī lielus dievkalpojumus svētdienā.

„Tas vienkārši ir tik veselīgi, ka tas tik ļoti uzlabo manu garastāvokli,” saka Semuals Tesa, jaunais pieaugušais brīvprātīgais no Francijas. „Kopumā mums visapkārt ir tik daudz pozitīvā. Mēs viens par otru rūpējamies, kas arī ir šī pasākuma mērķis,” turpina Tesa.

Sadarbība ar Speciālo olimpisko spēļu organizāciju izveidojās, pateicoties vienkāršam misionāru pārim, kas kalpoja Berlīnē. Jēzus Kristus Baznīcā tās locekļi dažādās vecuma grupās var veikt pilnas slodzes brīvprātīgo darbu dažādos veidos gan vietēji, gan ārzemēs.

„Savā profesijā es strādāju par sporta skolotāju bērniem ar īpašām vajadzībām,” saka Roberts Svifts, senioru misionārs no Lasvegasas. „Es gribēju darīt kaut ko līdzīgu, atrodoties savā misijā Berlīnē, un tiešsaistē atklāju, ka Speciālo olimpisko spēļu organizācija meklē brīvprātīgos. Mēs viņiem pateicām, ka mums ir daudz jauno pieaugušo, kuri labprāt kalpotu kopienai un brīvprātīgi palīdzot Spēlēs,” turpina Svifts.

Šī informācija ātri izplatījās jauno pieaugušo vidū Eiropā un visā pasaulē, radot vēlmi satikties kopā no dažādām valstīm un kultūrām un palīdzēt citiem šajā nozīmīgajā iniciatīvā. Eiropas apgabala prezidijs nolēma sponsorēt šo unikālo kalpošanas konferenci Speciālo olimpisko spēļu laikā, lai sniegtu jaunajiem pieaugušajiem iespēju parādīt savu mīlestību pret Dievu, palīdzot citiem un veicinot vienotības un piederības sajūtu.

„Es pirmo reizi redzu tik lielu jauno pieaugušo grupu, kas dara kaut ko tik labu, tik patīkamu un tik spēcīgu ne tikai kā baznīca, bet arī atvērti pasaulei kopā ar kopienu un tās labā,” stāsta elders De Feo, Baznīcas Eiropas Centrālā apgabala prezidents. „Tas ir kaut kas, kas mums jādara arvien vairāk un vairāk nākotnē,” viņš turpina. „Kad mēs kalpojam kopienā, mēs palīdzam, tāpat kā to darīja Jēzus Kristus, un tāpēc mēs jūtam, ka varam kļūt līdzīgāki Viņam, un mūsu daba mainās.”

Jautāts par viņa cerībām attiecībā uz citiem Eiropas reģioniem saistībā ar palīdzību citiem, elders De Feo saka: „Es domāju, ka mums jāliek šai ziņai un sajūtai — palīdzēt citiem — iet plašumā, lai citos iedegtu vairāk šo pozitīvo jūtu. Tas kļūs par garīgu impulsu, kas daudzos radīs vēlmi palīdzēt citiem. Kad mēs sanākam kopā un turpinām darīt labu, mēs varam paveikt lielas lietas,” secina elders De Feo.

Speciālās olimpiskās spēles ir pasaulē lielākais iekļaujošais sporta pasākums, kurā piedalās aptuveni 7 000 sportistu ar invaliditāti 26 disciplīnās. Šogad Spēlēs palīdzēja vairāk nekā 12 000 brīvprātīgo no visas pasaules.