Ģimenes mājvakaru kalendārs 2016. g. 1. februārim

Izvēļu izdarīšana priekšlaikus

Temats: Izvēļu izdarīšana priekšlaikus

Garīgā dziesma: «Rīkojies taisnīgi».

Aktivitāte:

1. Izdomājiet katram ģimenes loceklim situāciju, kurā ir jāizdara nozīmīga evaņģēlija izvēle. Pielāgojiet situācijas savas ģimenes vajadzībām. Lieciet viņiem izlemt, ko viņi darītu katrā situācijā. Jūs varētu likt viņiem notēlot savu situāciju un to, kā viņi tajā rīkotos. Tālāk doti daži priekšlikumi:

a. Tavs draugs lūdz tevi uzsmēķēt kopā ar viņu.
b. Tu atrodi naudu, un tu zini, ka kāds to ir pazaudējis.
c. Māte ir palūgusi tev paspēlēties ar mazo māsu, taču tu labāk vēlētos palasīt.
d. Tev nav pietiekami naudas, lai nopirktu to, ko tu ļoti vēlies, un arī samaksātu pilnu desmito tiesu.
2. Pēc tam, kad visi ir pārrunājuši, kā viņi rīkotos, norādiet, ka tad, ja viņi izdarīs pareizo izvēli tagad, viņiem būs vieglāk izdarīt pareizo izvēli tad, ja šāda situācija radīsies viņu dzīvē. Ierosiniet viņiem izvēlēties dažas svarīgas situācijas, ar kurām viņi kādu dienu saskarsies, — tādas kā laulāšanās templī, godīga rīcība un šķīstības saglabāšana — un izlemt tagad, kā viņi rīkosies.

Našķis: Persiku koblers
5 peach cobler.jpg

1 kārba (800 g) persiku
(sagrieziet šķēlēs, ja tie nav sagriezti)
kanēlis
125 g miltu
11⁄4 tējk. cepamā pulvera
1⁄4 tējk. sāls
200 g baltā cukura
1 ola
​65 ml kausēta sviesta

Uzsildiet cepeškrāsni līdz 175°C. Nolejiet persiku šķidrumu un apkaisiet persikus ar kanēli. Ielieciet persikus 22 cm lielā kvadrātiskā cepamajā traukā. (Divkāršojiet recepti, ja lietojat 22 x 33 cm pannu.) Sakuliet olu, pievienojiet cukuru un miltus un samaisiet. Pārlejiet maisījumu pāri persikiem. Izsmidziniet kausēto sviestu pāri miltu maisījumam. Cepiet aptuveni 45 minūtes, vai kamēr sacepums ir zeltaini brūns. Pasniedziet ar putukrējumu vai saldējumu.