Ģimenes mājvakaru kalendārs 2016. g. 6. jūnijam

Aprunāšana

Temats: Aprunāšana

Garīgā dziesma: «Bieži sacīsim labu cits citam»

Aktivitāte:

1. Nolasiet M&D 42:27. Paskaidrojiet, ka, aprunājot tuvākos, mēs varam viņiem kaitēt. Aprunājot kādu, mēs nevērīgi apspriežam cita vājības vai problēmas, kad viņa nav klāt. Aprunāšana kaitē ne tikai tam, par kuru tiek runāts, bet arī tiem, kuri tenko, un tiem, kuri viņos klausās. Debesu Tēvs vēlas, lai mēs censtos saskatīt citos labo, runātu par citiem labu un izvairītos no aprunāšanas.

2. Pavaicājiet: „Kādēļ mēs dažkārt gribam teikt par citiem sliktu?” (Iespējamās atbildes: mēs jūtamies nepārliecināti par sevi; mums šķiet, ka, norādot uz citu vājībām, mēs paši jutīsimies labāk; mēs jūtamies apdraudēti vai mums skauž kāda cita panākumi; mēs tenkojam ieraduma pēc.)

3. Pārrunājiet šādus jautājumus:

a. Kā jūs jūtaties, kad kāds jūs aprunā?
b. Kad ir visgrūtāk neaprunāt citus?
c. Kā mēs varam atturēties no iesaistīšanās tenkošanā, kad kāds aprunā citus?
d. Kā mēs varam izbeigt tenkošanu? (Atbilde: censties saskatīt citos labo un aprunāšanas vietā pateikt labo.)
4. Veiciet šādu aktivitāti:

a. Uzrakstiet katra ģimenes locekļa vārdu atsevišķas papīra lapas augšpusē. Padodiet lapas pa apli, lūdzot, lai katrs uzraksta kādu labu īpašību par cilvēku, kura vārds uzrakstīts uz attiecīgās lapas. Pēc tam skaļi izlasiet, kas rakstīts par katru ģimenes locekli.
b. Pavaicājiet: „Kā jūs jutāties, cenšoties saskatīt labo citos ģimenes locekļos?”
c. Pavaicājiet: „Kā jūs jutāties, dzirdot to labo, ko citi pamanījuši jūsos?”5. Aiciniet, lai katrs ģimenes loceklis šonedēļ pacenšas saskatīt citos (ģimenes locekļos, kaimiņos, darbabiedros, draugos) tikai labo. Paskatieties, kā tas palīdz jūsu ģimenei kļūt stiprākai un vienotākai.

Našķis: Ābolkūka
22 Apple Cake.jpg

230 g sviesta
400 g cukura
4 olas
260 g miltu
11⁄2 tējk. dzeramās sodas
1 tējk. sāls
2 tējk. kanēļa (var arī vairāk)
1⁄2 kg nomizotu un kubiņos sagrieztu ābolu
120 g valriekstu (pēc izvēles)
150 g rozīņu (pēc izvēles)


Ietaukojiet un apkaisiet ar miltiem pannu (22 x 33 cm). Uzsildiet cepeškrāsni līdz 175°C. Saputojiet sviestu un cukuru. Citu pēc citas pievienojiet olas,lai mīkla būtu gaisīga. Atsevišķā traukā sajauciet kopā visas sausās sastāvdaļas. Pievienojiet sauso maisījumu sviestainajai mīklai. Ar rokām iejauciet mīklā ābolus, rozīnes un riekstus. Ielejiet mīklu sagatavotajā pannā. Cepiet 1–1,5 stundas, pēc 50 min pārbaudot ar kociņu.