Ģimenes mājvakaru kalendārs 2016. g. 30. maijam

Prioritāšu izvirzīšana: labas, labākas un vislabākās nodarbes

Temats: Prioritāšu izvirzīšana: labas, labākas un vislabākās nodarbes

Garīgā dziesma: «Rīkojies taisnīgi!».

Aktivitāte:

1. Iedodiet katram ģimenes loceklim papīra lapu un zīmuli. Palūdziet, lai viņi sīki un smalki pieraksta visu, ko darījuši pēdējo divu dienu laikā.

2. Kas ir pats svarīgākais, ko Debesu Tēvs vēlas, lai mēs darītu, esot šeit, uz Zemes? (Atbilde: tas, kas palīdzēs mums atgriezties pie Debesu Tēva.)

3. Nolasiet Mateja 6:33. Pavaicājiet:

a. „Ko jūs katru dienu tādu darāt, kas palīdz jums vai citiem atgriezties pie Dieva? Nosauciet dažus piemērus!
b. Vai jūs veltāt šīm nodarbēm lielāko daļu laika?”


4. Palūdziet, lai ģimenes locekļi pārskata savu sarakstu un atzīmē katru nodarbi, norādot, vai tas bijis „labs”, „labāks” vai „vislabākais” veids, kā pavadīt savu laiku.

5. Palūdziet, lai ģimenes locekļi izvērtē, kam viņi velta lielāko daļu sava laika: „labām”, „labākām” vai „vislabākajām” nodarbēm.

6. Lūdziet, lai ģimenes locekļi nosauc dažas no „labajām” nodarbēm, kas minētas viņu sarakstā (piemēram, atpūta un TV pārraides skatīšanās kopā ar ģimeni).

7. Pavaicājiet: „Kā to varētu nomainīt pret „labāku” vai „vislabāko” nodarbi?” (Piemērs: kopā ar ģimeni apmeklēt slimu kaimiņu vai draugu.)

8. Pārrunājiet, no kurām „labajām” nodarbēm jūs varētu atteikties, lai aizstātu tās ar „vislabākajām”. Lūdziet, lai ģimenes locekļi izstrādā plānu, kā izmantot savu laiku, lai šonedēļ paveiktu vairāk „vislabāko” darbiņu.

9. Lūdziet, lai visi ģimenes locekļi parāda savus talantus, uzstājoties ar priekšnesumiem, ko ieplānojuši pagājušajā nedēļā. Talantu attīstīšana ir „vislabākā” nodarbe, īpaši tad, ja dalāmies savos talantos ar citiem.

Našķis: Vislabākā šokolādes kūka
26 Best Ever Chocolate Cake.jpg

180 g sviesta 3⁄4 tējk.
cepamā pulvera
3 olas 1⁄2 tējk. sāls
260 g miltu 400 g cukura
90 g kakao 2 tējk. vaniļas
1 tējk. dzeramās sodas
360 g pienaUzsildiet cepeškrāsni līdz 175°C. Nedaudz ietaukojiet divas apaļas pannas (22 cm).

Lielā bļodā ar mikseri sakuliet sviestu, izmantojot vidējo vai lielāko ātrumu. Pakāpeniski pievienojiet cukuru (pa 50 g), kuļot ar vidējo ātrumu vēl vismaz 2 min. Citu pēc citas pievienojiet olas. Piejauciet sviesta masai miltus, kakao, sodu, dzeramo sodu, cepamo pulveri, sāli un pienu, līdz masa kļūst viendabīga. Izklājiet mīklu sagatavotajās pannās. Cep 30–35 min. Atdzesējiet kūkas turpat pannās (10 min). Sasaldējiet ledusskapī līdz vēlamajai temperatūrai.