Ģimenes mājvakaru kalendārs 2016. g. 21. martam

Piedošanas nozīmība

Temats: Piedošanas nozīmība

Garīgā dziesma: «Kungs, māci ik dienu!»

Aktivitāte:

Vairākas dienas pirms šī ģimenes mājvakara atstājiet nelielu daudzumu tomātu sulas atvērtā kārbā istabas temperatūrā.

1. Sāciet stundu, parādot savai ģimenei, kā sulā esošā skābe ir saēdusi kārbu. Paskaidrojiet, ka tad, kad mēs nepiedodam, sajūtas, ko turam savā sirdī, līdzinās šai skābei — tās mūs saēd. Pārrunājiet savas sajūtas, kas rodas, kad mēs nepiedodam citiem. Kurš šajā gadījumā cieš visvairāk?

2. Prezidents Spensers V. Kimbals sacīja: „Rūgtums visvairāk saindē to, kurš to tur savā sirdī. ... Parasti, tas, kuru ienīst, nemaz nezina, cik rūgts ir pret viņu vērstais ienaids. ... Tas, kurš nīst, atsvešinās no labiem [cilvēkiem], sažņaudz savu sirdi, aizēno savu dvēseli un padara sevi par nelaimes čupiņu” (The Miracle of Forgiveness [1969], 271–272).

3. Ko tas maina, ja mēs piedodam? (Mēs varam būt laimīgi, nevis nožēlojami. Mums var tikt piedoti mūsu pašu grēki.)

4. Izlasiet un pārrunājiet šādus Svēto Rakstu pantus:

3. Nefija 13:14–15
Mateja 7:1–2
Mācība un Derības 64:10Pavaicājiet: „Kāpēc, jūsuprāt, Tas Kungs pavēlēja mums piedot ikvienam — neskatoties uz to, ko viņi mums nodara?” (Viņš vēlas, lai mēs sajustu mieru, kas nāk no piedošanas, un izbēgtu no ciešanām, kas nāk no naida un atriebības sajūtām.)

5. Aiciniet ģimeni:

Mēģiniet piedot cits citam nākamās nedēļas laikā.
Vērojiet, kādas pārmaiņas piedošanas gars rada jūsu mājās.


Našķis: Auzu šokolādes cepumi
11 Skinny Chunky Monkey Cookies.jpg

3 nogatavojušies banāni
180 g auzu
65 g zemesriekstu sviesta
30 g kakao pulvera
40 g nesaldināta ābolu
biezeņa
​1 tējk. vaniļasSakarsējiet cepeškrāsni līdz 175°C temperatūrai. Saspiediet banānus, tad pievienojiet pārējās sastāvdaļas un samaisiet. Ļaujiet mīklai pastāvēt 20 minūtes. Tad ar tējkaroti lieciet mīklu uz neietaukotas cepešpannas. Cepiet 10–12 minūtes. No šīm sastāvdaļām var pagatavot 30 cepumus.