Pēdējo dienu svētie piedalās pasaules mēroga labdarības projektos saistībā ar COVID-19

Pēdējo dienu svētie piedalās pasaules mēroga labdarības projektos saistībā ar COVID-19

Pēdējo Dienu Svēto Jēzus Kristus Baznīcas Augstākais prezidijs ir izziņojis par pastāvīgu pasaules mēroga projektu īstenošanu COVID-19 pandēmijas radīto problēmu risināšanā. Liekot lietā Baznīcas resursus un brīvprātīgo darbu, ir uzsākti daudzi projekti, ieskaitot palīdzību tik nepieciešamo sejas masku un citu aizsarglīdzekļu izgatavošanā veselības aprūpes darbinieku vajadzībām.

„Mēs zinām, ka Dievs uzklausīs mūsu lūgšanas un atbildēs. Mums ir mācīts „dedzīgi nodoties” labiem darbiem, atvieglojot citu cilvēku ciešanas un gādājot par tiem, kuri ir nonākuši grūtībās (skat. Mācības un Derību 58:27),” teic Augstākais prezidijs savā 2020. gada 14. aprīļa vēstulē.

„Līdz šim brīdim mēs esam apstiprinājuši vairāk nekā 110 labdarības projektu COVID-19 radīto problēmu risināšanai 57 valstīs. Vairums no tiem tiek īstenoti, sadarbojoties ar tādiem uzticamiem partneriem kā humānās palīdzības aģentūras, veselības ministrijas un slimnīcas, kas ļauj mums likt lietā savus resursus — pārtiku, higiēnas preces, personīgos aizsarglīdzekļus, medicīnas aprīkojumu, skaidru naudu un citas preces — tur, kur tie būs visnoderīgākie,” viņi piebilst.

Piemēram, Baznīcas apģērbu ražošanas uzņēmumi Beehive Clothing Brazīlijā, Meksikā, Paragvajā, Filipīnās un Jūtas štatā uz laiku mainīs savu ražošanas sfēru, atsakoties no reliģiskā apģērba izgatavošanas par labu sejas masku un aizsargtērpu (tikai Jūtā) ražošanai, kas ir nepieciešami veselības aprūpes jomā strādājošajiem.

„Mēs cenšamies sastrādāties ar valdības pārstāvjiem [un] vietējiem sociālajiem līderiem, lai noskaidrotu, kas viņiem ir nepieciešams, un attiecīgi rīkotos,” teic māsa Šerona Jūbenka — labdarības organizācijas Latter-day Saint Charities prezidente un vispārējā Palīdzības biedrības prezidija pārstāve. „Mēs esam mobilizējuši Palīdzības biedrības locekles un viņu ģimenes palīdzībai dažu šo projektu īstenošanā.”

„Organizācijai Latter-day Saint Charities ir ļoti paveicies, jo mums jau ir pastāvīgi sadarbības partneri — vai tā būtu pandēmija, vai kas cits,” māsa Jūbenka piebilst. „Laika gaitā mums ir izveidojusies uzticības pilna sadarbība. Tādējādi, izceļoties pandēmijai, mums nav jāsāk no nulles. Mēs zinām, tieši kā mēs varam cits citam palīdzēt.”

Jūtas štata Palīdzības biedrības pārstāves organizē Baznīcas locekļus dalībai organizāciju Latter-day Saint Charities, Intermountain Healthcare un University of Utah Health sadarbības projektā, lai palīdzētu izgatavot piecus miljonus ķirurģisko sejas masku, kas tiks ziedotas veselības aprūpes darbiniekiem.

„Mēs aicinām mūsu Baznīcas locekļus piedalīties šajos un, parādoties attiecīgai iespējai, arī citos palīdzības projektos savā reģionā un vietējā apkaimē, rīkojoties saskaņā ar vietējās pašpārvaldes norādījumiem un ņemot vērā savus personīgos apstākļus,” vēsta Augstākā prezidija vēstule.