Prezidenta Rasela M. Nelsona 2019. gada kalpošana vizīte Latīņamerikā

No 2019. gada 24. augusta līdz 2. septembrim prezidents Rasels M. Nelsons no Pēdējo Dienu Svēto Jēzus Kristus Baznīcas apciemoja Latīņamerikas pēdējo dienu svētos un arī citus Latīņamerikas iedzīvotājus.

Prezidenta Rasela M. Nelsona 2019. gada kalpošana vizīte Latīņamerikā

No 2019. gada 24. augusta līdz 2. septembrim prezidents Rasels M. Nelsons no Pēdējo Dienu Svēto Jēzus Kristus Baznīcas apciemoja Latīņamerikas pēdējo dienu svētos un arī citus Latīņamerikas iedzīvotājus. Viņi ar elderu Kventinu L. Kuku no Divpadsmit apustuļu kvoruma devās kalpošanas vizītē uz Gvatemalu, Kolumbiju, Ekvadoru, Argentīnu un Brazīliju.

Turpmāk tiek sniegts neliels kopsavilkums par viņu kalpošanu.

Gvatemalas pilsēta Gvatemalā

Uzsākot savu deviņu dienu ilgo kalpošanas vizīti Latīņamerikā, prezidents Nelsons sestdien tikās ar Gvatemalas Baznīcas locekļiem un augstākajām amatpersonām. Pirmā pieturvieta viņa vizītē bija Gvatemalas pilsēta – valsts galvaspilsēta, kas ir zināma ar savu seno maiju vēsturi un tuvumā esošajiem vulkāniem. Prezidents uzrunāja pēdējo dienu svētos īpašā svētbrīdī, kur uzstājās spāņu valodā.

„Māciet saviem bērniem, kā arī cits citam par To Kungu, Jēzu Kristu. Viņa īstenotā Izpirkšana ir dižākais notikums pasaules vēsturē,” teica pravietis.

Bogota Kolumbijā

2019. gada 25. augustā prezidents Nelsons mācīja desmitiem tūkstošu pēdējo dienu svēto, kuri bija pulcējušies Bogotā, Kolumbijā, sakot, ka diženākās debesu svētības ir iespējams iemantot vienīgi, pateicoties Jēzum Kristum.

Prezidents Nelsons, elders Kuks un elders Enrike R. Falabella no Septiņdesmitajiem tikās arī ar Kolumbijas Republikas prezidentu Ivanu Duke Markesu. Viņi apspriedās par reliģijas brīvību, un prezidents Nelsons atklāja, ka prezidents Markess „ir gādīgs namatēvs, kurš ir ļoti pateicīgs par Baznīcas palīdzību”.

Kito Ekvadorā

Uzrunājot pēdējo dienu svētos, kuri bija pulcējušies Kito pilsētas Ģenerāļa Rumiņahu kolizejā, prezidents Nelsons teica, ka ikviens no viņiem ir atbildīgs par to, lai stiprinātu savu ticību Dievam. Viņš atgādināja, ka neviens cilvēks to nespēj izdarīt otra vietā. Šī tikšanās tika pārraidīta visās Ekvadoras draudzēs.

Otrdienas rītā pravietis tikās ar Ekvadoras prezidentu Leninu Moreno. Viņi runāja par to, cik būtiski ir pasargāt ģimenes.

Buenosairesa Argentīnā

Viesojoties Buenosairesā, prezidents Nelsons mācīja tūkstošiem Baznīcas locekļu un aicināto viesu par to, kā iemantot tik visaptverošu mieru, lai spētu saglabāt rāmu garu pat nenovēršamas nāves priekšā. Arī elders Kuks, māsa Nelsone un māsa Kuka runāja par to, kā pirmajā vietā savā dzīvē likt pašu svarīgāko.

Todien delegācija, līdz ar atbildīgo humānā darba organizāciju, piedalījās kalpošanas projektā, nodrošinot ratiņkrēslu nodošanu grūtībās nonākušajiem.

Brazilja Brazīlijā

„Mūs vēl gaida aizraujoši notikumi,” teica prezidents Nelsons, noslēdzot savu Latīņamerikas vizīti Brazīlijā – pašā lielākajā no Dienvidamerikas un Latīņamerikas valstīm. „Šis darbs virzās uz priekšu paātrinātā tempā. No rītiem es nevaru vien sagaidīt, kad varēšu izlekt no gultas, lai redzētu, ko būs atnesusi jaunā diena.”

Sniedzot interviju žurnālistiem, prezidents Nelsons atklāja, ka vairāk informācijas par tempļiem un citi būtiski paziņojumi tiks sniegti oktobra vispārējās konferences laikā.

Sanpaulu Brazīlijā

Vairāk nekā 37 000 cilvēku, ieskaitot daudzas ģimenes, jau astoņas stundas pirms svētbrīža sākuma rindojās pie Anhembi konferenču centra, lai tiktos ar prezidentu Nelsonu. Daudzi ieņēma savas vietas jau piecas stundas pirms sanāksmes sākuma, piepildot pasākuma norises vietu. Šī bija lielākā auditorija, ko prezidents Nelsons ir uzrunājis ārpus ASV. „Es esmu ieradies vienkārši kā Tā Kunga kalps,” teica prezidents Nelsons, uzstājoties bez iepriekš sagatavotas runas. Viņš bija paņēmis līdzi Svētos Rakstus, lai dotu padomus vecākiem.

Pēc svētbrīža prezidents Nelsons sniedza interviju Brazīlijas Band TV ziņu raidījuma moderatorei Izabellai Takaki.

Prezidents Nelsons ir 17.-tais Pēdējo Dienu Svēto Jēzus Kristus Baznīcas prezidents. Kopš 2018. gada janvāra, tiekot atbalstīts šajā amatā, viņš ir intensīvi apceļojis pasauli, lai apmeklētu Baznīcas locekļus un Baznīcas draugus daudzos kontinentos.