Svētā Vakarēdiena pieņemšana mājās

Nelsonu pāris

Prezidents Rasels M. Nelsons (Russell M. Nelson) tikko savā sociālo tīklu lapā ir publicējis paziņojumu:

'Kādā dienā mūsu ģimenes draugs manai sievai, Vendijai, pajautāja, kā tas ir – pieņemt Svēto Vakarēdienu mūsu mājās. Vendija, sniedzot atbildi, uzrakstīja sekojošo:

„Zinot, ka mūsu ēdamgalds svētdienā kļūs par Svētā Vakarēdiena galdu, mēs abi sestdienā īpašas rūpes pievēršam tam, lai mūsu māja būtu tīra un kārtīga. Mans vīrs AR PRIEKU loka veļu un sūc putekļus. Un es priecājos, ka varu rast prieku viņa priekā!”

„Vislielākais saviļņojums mani pārņem tad, kad es dzirdu, kā mans vīrs svēta Vakarēdienu. Es varu sajust, cik ļoti viņš mīl To Kungu un cik pateicīgs viņš ir par Glābēja veikto Izpirkšanu, jo katru vārdu izrunā ar lielu sirsnību. Es varu sajust, cik patiesi viņš uztver viņam un man sniegto privilēģiju – šajā svētajā brīdī mūsu mājās – atjaunot mūsu kristību derības un noslēgt jaunu derību ar Dievu par to, kā mēs nodzīvosim nākamo nedēļu. Es ik reizi no aizkustinājuma raudu.”

Man un Vendijai ļoti patīk šie īpašie, kopīgie brīži, taču mums arī pietrūkst Svētā Vakarēdiena pieņemšana kopā ar svētajiem. Tikai pirms dažām dienām Augstākais prezidijs paziņoja par ieceri pakāpeniski un ar piesardzību atsākt mūsu sabata dievkalpojumus. Svētā Vakarēdiena dievkalpojumi pakāpeniski tiks atsākti, ņemot vērā vietējos ierobežojumus.

Dažas valstis pandēmija vēl nav skārusi. Citas piedzīvo saslimušo skaita pieaugumu. Šajās valstīs sabata diena joprojām būs jāpavada mājās. Jo īpaši es esmu noraizējies par tiem, kuri vēlas pieņemt Svēto Vakarēdienu, bet kuru mājās nav cienīga priesterības nesēja. Šiem cilvēkiem vajadzētu paziņot savam bīskapam, ka viņi vēlas, lai nozīmēts pārstāvis atnāk uz viņu mājām un pasniedz Svēto Vakarēdienu. Ja viņi, savu īpašo vajadzību dēļ, vēlas sagādāt paši savu maizi un ūdeni, viņi to var darīt.

Svētā Vakarēdiena pieņemšana ir svēta un svētību sniedzoša privilēģija. To pieņemot, mēs vēl vairāk varam saņemt spēku no Tā Kunga. Mēs novēlam, lai visiem, kuri vēlas pieņemt Svēto Vakarēdienu, būtu tāda iespēja.

Mani dārgie brāļi un māsas, es jūs mīlu un apliecinu, ka Tas Kungs uzrauga katru no jums.”